A versenylovaglás kegyetlen valósága

Kígyóméreg, alkohol és halál. Néhány bekezdésben röviden összefoglaljuk, miért is állatkínzás versenyre kényszeríteni a lovakat.
A versenylovaglás kegyetlen valósága

A lovak gyakran már 2 éves korukban elkezdenek versenyezni

Ez túl korai. A csontjaik növekedésben vannak, és a testük még nem áll készen a kemény pályán teljes sebességgel való futás okozta nyomásra, így könnyebben megsérülhetnek, mint az idősebb lovak.

A lóversenyeken a lovakat gyakran bedrogozzák

Arra kényszerítik őket, hogy gyorsan fussanak, ezért sok ló megsérül. De ahelyett, hogy hagynák őket pihenni és felépülni a sérüléseikből, sok tréner és állatorvos gyógyszereket ad a lovaknak, hogy ne érezzék a fájdalmat, és folytathassák a versenyzést. Ezáltal a sérüléseik még súlyosabbá válhatnak. Néha illegális drogokat vagy más, számukra nem jótékony hatású anyagokat is kapnak, mint például a kígyóméreg és az alkohol – bármit, amivel gyorsabb futásra késztetik őket. A kígyóméreg használata blokkolja a fájdalmat a lovaknál.

Itt olvashatunk egy 2007-ben történt esetről, ahol kobra mérget adtak a lovaknak.

A versenyzés jutalma lehet halál

Az amerikai versenypályákon hetente körülbelül 24 ló pusztul el vagy olyan súlyosan megsérül, hogy már nem gyógyítható, például amikor a csontjai el vagy összetörnek. Így pedig olcsóbb, ha megölik őket, mint fizetni a gyógykezelésüket.

A versenyzés magányos

A lovaknak ez egy magányos élet mivel csordaállatok – természetüknél fogva együtt, nagy csoportokban élnek, közösen legelnek a mezőkön, és folyamatosan kóborolnak. Ezzel ellentétben egyes lovak a versenynapokon, akár 23 órát is egy istállóban töltenek, és állandóan a versenypályákra hurcolják őket, így nem élvezhetik a szabadságot valamint nem tölthetnek együtt időt más lovakkal sem.

Ha nem vagy elég jó megehetnek

A lovakat, amelyek nem szerepelnek elég jól a versenyeken mondjuk mert öregek esetleg sérültek, és így képtelenek versenyt nyerni, gyakran Kanadába, Mexikóba vagy Japánba szállítják, hogy ott a vágóhidakon megöljék őket és felhasználják a húsukat, még akkor is, ha fiatalok. Megesik, hogy már 5-6 éves korukban leölik őket, pedig akár 30 évig is élhetnének.

Cikk forrása:
PETA.org

Hasonló cikkek

Az állatkertek valódi arca

Az állatkertek valóban a fajfenntartásért és az állatok visszavadításáért küzdő, természetvédő létesítmények? Vagy inkább profitorientált szórakoztatóipari egységek érző lények kárára? Állatkerti múlttal bíró szakember segítségével igyekszünk a kérdéseket megválaszolni.

Miért ne támogassuk a tejipart?

Mi a baj a tejjel és a tejtermékekkel?
A tehénnek az a rossz, ha nem fejik meg?
Miért nem elég vegetáriánusnak lenni?
Ebben a cikkben ezekre és a tejiparral kapcsolatban felmerülő további kérdésekre is választ adunk.